Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie

Spotkanie integracyjne ze znanymi osobami niepełnosprawnymi

 

Spotkanie integracyjne ze znanymi osobami niepełnosprawnymi

 

W dniu 22 października 2013 r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie integracyjne w ramach edukacji społecznej i obywatelskiej ze znanymi osobami niepełnosprawnymi. Spotkanie to było jednym z zadań realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie w ramach projektu systemowego pt. „Wspólnymi siłami ku samodzielności”.

W spotkaniu wzięli udział, m.in. beneficjenci projektu wraz z opiekunami, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Namysłowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Namysłowie, Domu Pomocy Społecznej „PROMYK” w Kamiennej oraz mieszkańcy naszego powiatu, w tym osoby niepełnosprawne.

Gośćmi specjalnymi spotkania integracyjnego byli znani niepełnosprawni sportowcy - zdobywcy wielu medali m. in. na paraolimpiadach w Sydney i Londynie - Janusz Rokicki, Barbara Niewiedział oraz Małgorzata Korzeniowska. O swoich pasjach i niepełnosprawności opowiadał również znany namysłowski rzeźbiarz, hodowca gołębi i sportowiec Jan Góral. Przebieg spotkania uświetniły swoim występem artystycznym wokalistki i jednocześnie finalistki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, które współpracują z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Ponadto w trakcie spotkania Spółdzielnia Socjalna „Kino Marzenie” w Kozach wystąpiła z niezwykle poruszającym spektaklem teatralnym pt. „Drzewo, które umiało dawać”.

Celem tego spotkania było pokazanie, że pomimo niepełnosprawności można żyć aktywnie, spełniać swoje marzenia czy to osobiste czy to zawodowe, jak również pomagać innym osobom. Zebrana publiczność miała również okazję obejrzeć prace wykonane przez osoby niepełnosprawne oraz uzyskać informację na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

W spotkaniu tym uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, organizacji pozarządowych oraz sponsorów.

„Mam nadzieję, że spotkanie to pokazało mieszkańcom naszego powiatu, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji swoich celów”powiedział Ryszard Kalis Dyrektor PCPR, podsumowując spotkanie. Organizacja spotkania integracyjnego była możliwa dzięki środkom finansowym Unii Europejskiej oraz sponsorom, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy:

- Starostwo Powiatowe w Namysłowie

- Bank Spółdzielczy w Namysłowie

- Nadleśnictwo Namysłów

- Bank Spółdzielczy w Wołczynie

- Zakład Pracy Chronionej Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec” w Namysłowie

- Piekarnia Józefa Wójcika z Wilkowa

- Market „Kaufland” z Namysłowa

- Nestle Polska S. A. Oddział w Namysłowie

 

1      2      3      4

                                        6              10

5      7      8      9

Data
20 lipca
sobota
Newsletter
Kalendarz

pcpr3_herb.png  pcpr3_pfron_logo.png  pcpr3_epuap_logo.png