Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie

Warsztat Terapii Zajęciowej

 Co robimy na Warsztacie?

 

W ramach prowadzonej terapii Uczestnicy Wasztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie w asyście Terapeutów m.in. tworzą piękne rękodzieła, kartki okolicznościowe, wykonują drewniane ozdoby,  gotują, a także pięknie nakrywają do stołu. Dla naszych Uczestników Warsztat jest miejscem codziennej rehabilitacji i doskonalenia  czynności dnia codziennego. Zaplanowana indywidualnie terapia pozwala im realizować  się i nabywać  nowe umijętności.

  20190524_083319.jpeg20190524_085034.jpeg20190524_090552.jpeg20190524_090645.jpeg20190524_092108.jpeg20190524_104221.jpeg

Festyn zakończył 13. edycję Projektu "Raduj się z Nami"

 

Warsztaty rękodzieła,pokazy,zawody sportowe, wykłady aniamtorów i wspólna zabawa-to tylko część atrakcji, które czekaly na uczestników 13.edycji Projektu "Raduj się z Nami". Wydarzeniem podsumowującym trzydniowe wzmagania był festyn, który odbył się   12 września  na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie.

 

 

W festynie uczestniczyło ponad 250 osób, w tym przedstawiciele Władz Powiatowych i Gminnych, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Nadzieja", przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, animatorzy oraz społeczność Warsztatu Terapii Zajeciowej w Namysłowie.

 

Festyn uświetliły pokazy przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Japońskich Sztuk Walki BUSCHI z Namysłowa, aminator muzyczny z Namysłowskiego Ośrodka Kultury oraz Koła Motocyklistów.

 

Tradycyjnie Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie Maria Karaban i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych"Nadzieja" Tadeusz Kuźbik wygłosili krótkie przemówienia w których podziękowali wszystkim za tak liczny udział w Projekcie, a nastepnie wręczyli nagrody, puchary,dyplomy i drobne upominki wszystkim osobom oraz aktywnym placówkom zaangażowanym w Projekt  "Raduj się z nami".

 

Przypomnijmy, że tegoroczna odsłona Projektu "Raduj się z nami" rozpoczęła sie 21 maja. Tradycyjnie organizatorami byłi Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Nadzieja" i Warsztat Terapii Zajeciowej w Namysłowie. Uczestnicy Projektu "Raduj się z Nami"uczestniczyli w trzech dniach warsztatów – dwóch artystycznych i jednym sportowym.

 

Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej

w Namysłowie

Maria Karaban

1.jpeg2 (2).jpeg3.jpeg

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie na XIX Opolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych

 

W dniach 05.09-06.09. 2019 r. w Opolu odbyły się XIX Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. W trakcie imprezy na zgromadzonych gości czekały koncerty, występy, zabawy, a także darmowe pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Udział w tegorocznej imprezie mieli również Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie, którzy świetnie sobie poradzili w sportowych zmaganiach- zdobywając medale i puchar.

Zdjęcie 1.jpeg

Dyskoteką przywitali lato!

 

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie bardzo radośnie i tanecznie przywitali lato. Były tańce w rytmach disco, wybory najlepszych tancerzy i tancerek oraz smaczne jedzenie.

W czasie dyskoteki można było podziwiać rozmaite talenty taneczne i wokalne. Jednym słowem zabawa była fantastyczna.

20190625_111521.jpeg20190625_111443.jpeg20190619_112746.jpeg

 

Sportowe zmagania osób niepełnosprawnych

 

Uni-hokej, wyścigi rzędów, rzut woreczkiem, nauka prawidłowego oddychania i szkolenie z pierwszej pomocy to tylko niektóre atrakcje z jakich mogli skorzystać uczestnicy III Dnia Projektu "Raduj się z nami" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Nadzieja" i Warsztat Terapii Zajęciowej w Namysłowie.

 

Trzeci dzień projektu odbył się 4 lipca pod hasłem  "Zdrowie, ruch, zabawa", a wsród uczestników znalazły się zaprzyjaźnione Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olesna, Wieruszowa, Lewina Brzeskiego, Krapkowic, Starych Siołkowic, Opola oraz Środowiskowe Domy Samopomocy z Osieka, Oleśnicy i Kluczborka. Animatorami spotkania byli przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie.

 20190704_094033.jpeg20190704_103051.jpeg20190704_104530.jpeg20190704_112136.jpeg20190704_115645.jpeg20190704_082015.jpeg

 

Uczą i integrują! Projekt "Raduj się znami" już na półmetku!

 

"Zrób to sam" pod takim hasłem odbył się 13 czerwca 2019 roku II dzień Projektu "Raduj się z nami"organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Nadzieja" i Warsztat Terapii Zajęciowej w Namysłowie.

 

W ramach prowadzonych tego dnia warsztatów szyto materiałowe ptaszki, które każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą do domu. Nie obyło sie również bez krótkich pogadanek na temat bezpieczeństwa przeciwpozżarowego oraz bezpieczeństwa nad wodą w czasie wakacji, które wygłosili przedstawiciele straży pożarnej i policji.

 

Przed organizatorami jeszcze dużo wrażeń i spotkań bo już w lipcu  III dzień Projektu, na którym zaprzyjaźnione Warsztaty Terpii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy będą ze soba rywalizować w sportowych konkurencjach, a we wrześniu wielki festyn podsumowujący całe przedsięwzięcie.

20190613_102225.jpeg20190613_102221.jpeg20190613_095554.jpeg20190613_094712.jpeg20190613_093742.jpeg20190613_092943.jpeg

 

Projekt "Raduj się z nami"od kuchni czyli jak wygląda cała impreza od kulis

 

Projekt "Raduj się z nami"od 13 lat jest flagową imprezą Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Nadzieja" i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie. To wydarzenie integrujące ze sobą osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi w różnym wieku i o różnych umiejętnościach."Raduj się z nami" to trzy dni warsztatów plus festyn podsumowujący całe przedsięwzięcie. Jak wygląda Projekt od kulis? Jakie przygotowania towarzyszą przy organizacji imprezy? Zobaczcie 13. edycje Projektu "Raduj się z nami" od kulis, a dokładniej II dzień imprezy pod hasłem "Zrób to sam".

 

Uczestnicy przygotowują stoły na przybycie zaproszonych gości i uczestników projektu.

 

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg

 

Coś na ząb zawsze popularne przy takich imprezach

 

5.jpeg6.jpeg

Wystartował projekt "Raduj się z nami"

 

Integracyjne spotkania, promocja zdrowego stylu życia i dużo dobrej zabawy tak w skrócie określić można Projekt "Raduj się z nami", który po raz 13 organizuje Stowarzyszenie  Przyjaciół Chorych "Nadzieja"i Warsztat Terapii Zajęciowej w Namysłowie. Tegoroczną edycję zainaugurowano 21 maja warsztatami pod hasłem "Pasja i rękodzieło".

 

"Raduj sie z nami" to trzy dni warsztatów plus festyn, który podsumowuje cały projekt. Każdy dzień  odbywa się pod określonym hasłem, a jego dopełnieniem są krótkie pogadanki zaproszonych animatorów np. Pani Leśnik i Pani Fizjoterapeutki.  Kolejne dwa dni przebiegać będą pod  hasłami "Zrób to sam" i "Zdrowie, ruch i zabawa", a wśród animatorów przedstawiciele m.in. Policji, PSP, Straży Miejskiej i Stowarzyszenia Sportu i Japońskich Sztuk Walki BUSHI.

 

- Projekt mocno integruje osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi w różnym wieku  i o różnych umiejętnościach. Przychodzą do Nas przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych,  średnich jak i podopieczni Domów Dziecka, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy czy Uczestnicy zaprzyjaźnionych Warsztatow Terapii Zajęciowej. Cieszymy się, że wspólnie możemy przełamywać bariery jednocześnie ucząc się prawidłowego dbania o zdrowie i dobrze bawiąc się. Ten projekt to nasza flagowa impreza, z której jesteśmy bardzo dumni- mówi Maria Karaban Kierownik Warsztatu Terapii Zajeciowej w Namysłowie.

20190521_102125.jpeg20190521_102136.jpegP1010367.jpegP1010369.jpegP1010382.jpeg

 

 

 

Aktywna działaność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie


Warsztat Terapii Zajęciowej w Namysłowie działający przy Stowarzyszeniu Chorych i Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja"jest miejscem, w ktorym osoby niepełnosprawne niezdolne do pracy mają szanse rehabilitacji społecznej i zawodowej. Zarówno miejsce jak i zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości osób o rożnym stopniu niepełnosprawności.

 Poprzez aktywną terapię w naszych pracowniach uczestnicy realizują potrzebę akaceptacji samego siebie, niezależności, partnerstwa i kontaktu z drugim człowiekiem.  Poza zajęciami na Warsztacie  i w środowisku lokalnym  Uczestnicy biorą udział w różnych konkursach oraz imprezach integracyjnych.  W 2018 roku były to mi.in

   XII Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych " Kolędujmy Razem" organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie

   Konkurs karaoke na piosenkę miłosną z okazji Walentynek

  Wykonywanie wianków wielkanocnych w Bibliotece Publicznej w Namysłowie w ramach zajęć orgaznizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie

  Integracyjny Turniej Pilkarski  " Z piłką w sercu" w Miliczu

  Śniadanie wielkanocne na WTZ

  Kurs komputerowy "Komputerowe ABC-nowe kompetencje TIK"( projekt realizowany ze środków Uni Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego)

  Zajęcia integracyjne z dziećmi z Przedszkola nr 5 w Namysłowie (zajęcia ruchowe i mecz piłki nożnej)

  Wyjazd do kina do Wrocławia

  Realizacja kolejnej edycji projektu "Raduj się z Nami"kończącego się festynem

  Grill na zakończenie roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej

  Udział w XVII Opolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych w Opolu

  Wyjazd do Krapkowic na IV Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking

  Zawody Sportowe w Wieruszowie

  Wyjazd na "Nasz Mundial"-Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych w Lewinie Brzeskim

  Dzień Chłopka na WTZ

  Udział w II Festynie Integracyjnym "Dostępny Szlak" w Miliczu

  Konkurs Wiedzy Pożarniczej w Oleśnie

  Wyjazd do Milicza na "Sadzenie drzew w Dolinie Baryczy"

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Uczestnictwo w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych "Jesteśmy Tu " w Brzegu

  Wyjście na dyskotekę Hallowenową do ŚDS-u w Namysłwie

  Udział w konkursie Masterchef w Jędrzejowie

  Konkurs wiedzy o sporcie w Lewinie Brzeskim

  Andrzejki na WTZ

  Talentomania w Miliczu

  20-lecie WTZ w Jędrzejowie

  Spotkanie z policjantką odnośnie bezpieczeństwa na drodze

  Wyjazd do Dobrzenia Wilkiego na Mikołajkowe Igrzyska "Bez barier"

  Kiermasz Bożonarodzeniowy w Starostwie Powiatowym w Namysłowie

  Wigilia na WTZ

 

    Ponadto braliśmy udział w dwóch kursach komputerowych przeprowadzonych na Warsztacie Terapii Zajęciowej. Kursy kończyły się egzaminem końcowym, który udało się zdać wszystkim Uczestnikom kursu. Dzięki niemu staliśmy się bogatsi o wiedzę o komputerach i Internecie.

   Wielu naszych Uczestników wyróżniało się także w konkursach i rerezentowało Warsztat w województwie, między innymi jeden z nich w Ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PFRON pod tytułem "Niepodległa bez barier - od morza do Tatr", gdzie zajął I miejsce na etapie wojewódzkim w kategorii malarstwo i witraż. Namalował on obraz pod tytułem "Polska-jako myśl Piłsudska: Niepodległa i ludzka". Uczestnik WTZ namalował metodą pikselową. portret przedstawiający Józefa Piłsudskiego

  Znaczące sukcesy odnieśliśmy rownież w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej i międzynarodowej. Nasze osiągnięcia w dziedzinie sportu to między innymi III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych "Nasz Mundial" w Lewinie Brzeskim, I miejsce w XIX Turnieju Warcabowym w Namysłowie zdobyte przez naszego Uczestnika, I miejsce w II Turnieju Koszykarskim "Milickie NBA" oraz II miejsce w Miedzynarodowych Mikołajkowych Igrzyskach "Bez barier" w Dobrzeniu Wielkim. Uczestniczylismy również w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Miliczu oraz w Zawodach Sportowych w Wieruszowie, gdzie braliśmy udział w konkurencjach sportowych, a nasz kolejny Uczestnik reprezentował Nas poraz kolejny w III edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego na dystansie 10 km. Zdobył on  I miejsce w kategorii osób niepełnosprawnych do 30 roku życia.

    Cieszymy się z tego, że są Uczestnicy, którzy kontynują i rozwijają zapoczątkowane w Warsztacie zainteresowania sportowe i biorą udział  prywatnie we wszystkich dostępnych im konkursach,gdzie  zdobywają  szereg medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych, a sam udział daje im ogromną satysfakcje.  Ponadto Uczestnicy rozwijają również swoje zainteresowania i pasje artystyczne krótko mówiąc zaszczepilismy w nich "bakcyla pielęgnowania swoich pasji".

  Jak widać Warsztat daje Uczestnikom mozliwość zdobycia nowych umiejętności, wykazania się swoimi zdolnościami, a także poznania swoich mocnych stron.

 

  

PRACOWNIA KRAWIECKO-TKACKA


W pracowni krawiecko – tkackiej realizowane są między innymi następujące cele takie jak: umiejętność łączenia różnych materiałów, dobór kolorów i projektowania wzorów. Uczymy się  wykonywania obrazów haftowanych oraz przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych, upominków i kart okolicznościowych wykonanych techniką szycia, dziergania. Poznajemy różne techniki krawieckie, hafciarskie i rękodzielnicze. Rozwijamy umijetności szycia ręcznego oraz maszynowego oraz owerloka. Kształtujemy umiejętności rozpoznawania struktury tkaniny oraz jej zastosowania. Nasza praca pozwala na rozwój wyobraźni poprzez możliwość tworzenia i wykorzystania własnej pracy do celów artystycznych, użytkowych oraz zawodowych.

Zajęcia w pracowni dostosowane są do indywidualnych możliwości podopiecznych.  Utrwalane są zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracownia nasza  jest wyposażona w potrzebny sprzęt, materiały i pomoce. Oprócz typowo praktycznych umiejętności, zajęcia w pracowni kształtują także sprawność manualną, zdolności twórcze, wiarę we własne możliwości. Każda praca wykonana własnoręcznie jest zawsze dumą każdego uczestnika, którzy chętnie o niej mówią i cieszą się gdy ją inni podziwiają.

             Poza zajęciami w pracowni Uczestnicy przygotowywani są także do udziału w różnych konkursach i  imprezach integracyjnych między innymi:

    Regionalna Impreza Integracyjna "Spotkanie Przyjaciół"- III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2018 – I MIEJSCE NASZEGO UCZESTNIKA

    Dzień chłopaka

    „DĘBY ZAMIAST ŚMIECI”  W RAMACH PROJEKTU „AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER” w Miliczu

    WOJEWÓDZKIEGO INTEGRACYJNEGO KONKURSU WIEDZY  "Historia – dzieje polskiego sportu"- ZAJĘLIŚMY III MIEJSCE DRUŻYNOWE

    Śniadanie Wielkanocne

    Wigilia

•    Święto Pieczonego Ziemniaka   

  IMG_20181128_123703.jpeg IMG_20181128_123924.jpeg

 

 PRACOWNIA INFORMATYCZNO-POLIGRAFICZNA

 

W pracowni informatyczno – poligraficznej realizowane są między innymi następujące cele: nauka podstaw obsługi komputera; nauka obsługi różnych programów komputerowych; nauka: pisanie i edytowanie tekstów na komputerze; nauka poruszania się po Internecie ( umiejętność znajdowania i wykorzystywania informacji, wysyłania e- maili); nauka obsługi drukarki, skanera, kserokopiarki; nauka obsługi sprzętów poligraficznych np.: gilotyna, bindownica, laminarka; tworzenie kartek okolicznościowych, zaproszeń, notesów, zakładek; nauka poruszania się po grach komputerowych; nauka gier stolikowych; rozwijanie zainteresowań.

Poza zajęciami w pracowni Uczestnicy przygotowywani są także do udziału w różnych konkursach i  imprezach integracyjnych między innymi:

   „XVII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Opolu” Kiermasz

   II Festyn Integracyjny „ Dostępny Szlak „ w Miliczu

   Święto Pieczonego Ziemniaka

   XI Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „ Jesteśmy Tu” Polska muzyka lat 80-tych w Brzegu

•   Dyskoteka W Środowiskowym Domu Samopomocy w Namysłowie.

20181106_122249.jpeg 20181106_122740.jpeg       

PRACOWNIA ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNA

 

W naszej pracowni realizujemy między innymi następujące cele  rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zdolności,rozwijanie kształtowanie funkcji poznawczych,kształtowanie i poprawa umiejętności manualnych,przełamywanie bariery  nie potrafię, integrowanie grupy poprzez wspólne działanie twórcze,wzmacnianie pomysłowości,pozytywne oddziaływanie na sferę uczuciowo intelektualną,wzmacnianie możliwości ekspresji oraz komunikacji niewerbalnej,zapoznanie z różnorodnością materiałów nauka korzystania z nich,nauka wielu technik plastycznych.

 

Poza zajęciami w pracowni przygotowuję Uczestników do udziału w różnych konkursach i  imprezach integracyjnych między innymi:

 

   „XVII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Opolu” Kiermasz

   II Festyn Integracyjny „ Dostępny Szlak „ w Miliczu

   Święto Pieczonego Ziemniaka

   XI Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „ Jesteśmy Tu” Polska muzyka lat 80-tych w Brzegu

  Dyskoteka w Środowiskowym Domu Samopomocy w Namysłowie.

                

            PRACOWNIA KULINARNA

W naszej pracowni  realizujemy  następujące cele:

nabywanie i dbanie o czystość w pracowni kulinarnej i na jadalni, poznawanie zasad higieny, wyrabianie nawyku zakładania odzieży ochronnej fartucha i czepka, nauka i stosowanie środków czystości, wybór produktów spożywczych do danego posiłku, przygotowywanie prostych posiłków np. zupa, sałatka, nauka dbania o czystość sprzętu kuchennego i urządzeń Rtv i AGD, nauka przygotowywania jadłospisu na cały tydzień, nauka nakrywania do stołu na uroczystości, wykonywanie wstępnej obróbki mycie i obieranie warzyw i owoców, nauka segregacji śmieci, przygotowywanie posiłków na specjalne okazje np. Dzień chłopaka, Wigilia, Śniadanie wielkanocne na WTZ. Ostatnio dziewczyny z WTZ piekły muffinki na Dzień chłopaka.

 

Poza zajęciami w pracowni przygotowuję Uczestników do udziału w:

    Master Chef  WTZ w Jędrzejowie

    Święto Pieczonego Ziemniaka

    Dzień Niepełnosprawnych i Mikołajki

    Wigilia w WTZ

    Śniadanie Wielkanocne w WTZ

 

PRACOWNIA STOLARSKO-MODELARSKA

 

            W pracowni stolarsko-modelarskiej na Warsztacie Terapii Zajęciowej Uczestnicy uczą się przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wykonywanych prac oraz uczą się wykonywania ozdób z drewna i zdobywają nowe umiejętności w zakresie obróbki drewna, szlifowania, bejcowania, lakierowania i ozdabiania materiałów drewnianych, poznają narzędzia stolarskie, uczą się wiercenia otworów w ścianach, wbijania gwoździ i innych drobnych prac naprawczych.

Głównym celem pracy w pracowni jest nauczenie Uczestników rozwijania swoich umiejętności, nauka kreatywnego myślenia, nauka wiary w siebie, nauka wyrażania uczuć i emocji dzięki wykonywanej pracy oraz nauka współpracy. Celem zajęć w pracowni jest podnoszenie swojej samooceny. Prace w pracowni służą również nauce cierpliwości, odpowiedzialności, podnoszeniu zaradności i samodzielności życiowej oraz nabywaniu umiejętności przydatnych w życiu codziennym.

W pracowni stolarsko-modelarskiej wykonywane są ozdoby z drewna i sklejki, są to między innymi Aniołki, domki, figury, np. zwierzęta z drewna, tabliczki ozdobne, szkatułki.

 

Uczestnicy z pracowni biorą także udział w imprezach poza WTZ, np.:

    Festyn podsumowujący projekt "Raduj się z Nami"

    Dzień Chłopaka na WTZ

    Konkurs wiedzy Pożarniczej w Oleśnie

    Święto Pieczonego Ziemniaka

    "Sadzenie Dębów" "drzewa zamiast śmieci" w Miliczu

    Andrzejki na WTZ

 

REHABILITACJA

W gabinecie rehabilitacji realizujemy różnego rodzaju założenia mające na celu w jak najwyższym stopniu usprawnienie naszych Uczestników. Zajęcia odbywają się codziennie w formie grupowej jak również indywidualnej. Należy nadmienić , że rehabilitacja każdego uczestnika jest zgodna ze zleceniami wydanymi po badaniu przez lekarza rehabilitacji i regularnie przez niego kontrolowana.

CELEM PRACOWNI REHABILITACYJNEJ JEST MIĘDZY INNYMI :

1.   Przywrócenie sprawności i wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej w przebiegi i na skutek różnych chorób

2.   Kształtowanie zdolności motorycznych na poziomie optymalnym dla danej osoby.

3.   Kształtowanie i podtrzymanie sprawności osób niepełnosprawnych dostosowanych do ich możliwości

4.   Uruchomienie rezerw kompensacyjnych w sytuacji zaburzeń czynności danego narządu ruchu

5.   Poznanie i przyswojenie nazw określających wykonywane ćwiczenia.

6.   Rozwój sprawności manualnych

7.   Poznanie możliwości rehabilitacyjnych danego sprzętu

8.   Ćwiczenia koordynacjo- ruchowe

9.   Kształtowanie umiejętności prawidłowego wykonywania ćwiczeń

10.   Osiągniecie maksymalnej sprawnościowi fizycznej

11.   Rozwijanie indywidualnych zainteresowań sportowych

12.  Nauka prawidłowego korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego

13.  Współpraca i funkcjonowanie w grupie

14.  Nauka przepisów dotyczących poszczególnych gier zespołowych

15.  Nauka obowiązujących w indywidualnych dyscyplinach sportowych

 

Poza rehabilitacją oraz zajęciami ruchowymi przygotowuję uczestników do spartakiad i zawodów sportowych na które jesteśmy zapraszani, między innymi:

 

    "Nasz Mundial Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych" w Lewinie Brzeskim.

    Turniej warcabowy w ŚDS Namysłów

    Nordic Walking w Krapkowicach

    Turniej koszykarski „Milickie NBA”

 IMG_20181115_103445.jpeg IMG_20181002_105844.jpeg

 

Co robimy na Warsztacie?
 

 W ramach prowadzonej terapii Uczestnicy Wasztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie w asyście Terapeutów m.in. tworzą piękne rękodzieła, kartki okolicznościowe, wykonują drewniane ozdoby,  gotują, a także pięknie nakrywają do stołu. Dla naszych Uczestników Warsztat jest miejscem codziennej rehabilitacji i doskonalenia  czynności dnia codziennego. Zaplanowana indywidualnie terapia pozwala im realizować  się i nabywać  nowe umijętności.

20190524_083319.jpeg

20190524_085034.jpeg

20190524_090552.jpeg

20190524_090645.jpeg

20190524_092108.jpeg

20190524_104221.jpeg


 

Data
19 października
sobota
Newsletter
Kalendarz

pcpr3_herb.png  pcpr3_pfron_logo.png  pcpr3_epuap_logo.png