Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie

Autobus dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Namysłowie

Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Nadzieja” z Namysłowa otrzymało nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zakup ten był możliwy dzięki środkom z Powiatu Namysłowskiego i  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pojazd kosztował 299 800,00 zł .

- Dofinansowanie zakupu autobusu było możliwe, dzięki podpisanej przez samorząd powiatowy umowie o realizację „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” w obszarze D, pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a  Powiatem Namysłowskim. Dzięki takiemu wsparciu mogliśmy zakupić autobus  przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który umożliwi uczestnikom Warsztatu dojazd do ośrodka - wyjaśnia Starosta Namysłowski Andrzej Michta

Autobus posiada windę stopniową, podest automatycznie wysuwany z drzwiami, klimatyzację oraz dodatkowe ogrzewanie niezależne od silnika.

- Autobus służyć będzie  wyłącznie do przewozu osób niepełnosprawnych i na tej podstawie jest zarejestrowany. Zabieramy niepełnosprawnych z całego powiatu namysłowskiego, jest to odległość 280 km dziennie,  przywozimy ich  na zajęcia i odwozimy do domu. Cieszymy się bardzo, że będziemy mieć  nowy autobus ponieważ poprzedni miał już 11 lat, był mocno wysłużony oraz jedynie użyczony na nasze potrzeby przez Dom Pomocy Społecznej „Promyk” w Kamiennej. Teraz będziemy mieć bezpieczniejsze warunki do przewozu naszych podopiecznych – mówi Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Nadzieja” Tadeusz Kuźbik

 

Przypomnijmy Warsztat Terapii Zajęciowej w Namysłowie został utworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Nadzieja” w grudniu 2005 roku. Rolą  Warsztatu jest rozwijanie codziennej zaradności osób niepełnosprawnych, uczenie ich dokonywania wyborów, komunikowania się oraz  doskonalenia umiejętności umożliwiających w późniejszym czasie podjęcie pracy zarobkowej.

Monika Thiel

DSC_0300.jpeg

 

Data
04 marca
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz

pcpr3_herb.png  pcpr3_pfron_logo.png  pcpr3_epuap_logo.png