Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie

III Powiatowy Piknik dla rodzin zastępczych

               W dniu 21.05.2016 r. na terenie karczmy „Kryjówka” odbył się III Powiatowy Piknik Rodzinny z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie jako organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Dniem Rodzicielstwa Zastępczego ustanowiono 30 maja, na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006 roku w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce.

               Rodziny zastępcze z terenu powiatu namysłowskiego miały okazję spotkać się w swoim gronie. Piknik jest formą propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrowanie się rodzin zastępczych a przede wszystkim dzieci. Zaproszeni goście oraz rodziny zastępcze wraz z wychowankami zostali poczęstowani  potrawami z grilla przygotowanymi przez  Pana Mariusza Pater.  Atrakcjami dla dzieci były zabawy z animatorem oraz dmuchane zamki, z których mogły korzystać do woli. Ponadto grupa zaprzyjaźnionych motocyklistów zorganizowała przejażdżki motorami.

               Serdeczne podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które wsparły inicjatywę pikniku: Starostwo Powiatowe w Namysłowie, Bank Spółdzielczy w Wołczynie,  firma  Velux  Namysłów, firma Nestle, Piekarnia Józef  Wójcik, Ekowod spółka. z o.o., Bank Spółdzielczy w Namysłowie.

2.png

Bez tytułu.png

3.png

Data
23 kwietnia
wtorek
Newsletter
Kalendarz

pcpr3_herb.png  pcpr3_pfron_logo.png  pcpr3_epuap_logo.png