Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie

II Piknik Rodzinny

W dniu 30.05.2015 r. na terenie karczmy „Kryjówka” odbył się II Powiatowy Piknik Rodzinny z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie. Dniem Rodzicielstwa Zastępczego ustanowiono 30 maja, na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006 roku w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce.

Rodziny zastępcze z terenu powiatu namysłowskiego miały okazję spotkać się w swoim gronie. Piknik jest formą propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrowanie się rodzin zastępczych a zwłaszcza dzieci. Zaproszeni goście –Starosta Namysłowski  Pan Michał Ilnicki, Wicestarosta Namysłowski – Pan Bartłomiej Stawiarski, Przewodniczący Rady Powiatu – Pana Sławomir Gradzik oraz rodziny zastępcze wraz z wychowankami zostali poczęstowani  potrawami z grilla przygotowanymi przez  Pana Mariusza Pater.  Atrakcjami dla dzieci były zabawy z animatorem oraz dmuchane zamki, z których mogły korzystać do woli.

               Serdeczne podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które wsparły inicjatywę pikniku: Starostwo Powiatowe w Namysłowie, Bank Spółdzielczy w Wołczynie,  firma Velux  Namysłów, firma Nestle, Piekarnia Józef  Wójcik, Ekowod spółka. z o.o.

              

Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej

 

 

P1060891.jpegP1060711.jpeg

Data
23 kwietnia
wtorek
Newsletter
Kalendarz

pcpr3_herb.png  pcpr3_pfron_logo.png  pcpr3_epuap_logo.png